سرویس های ارزش افزوده کلاهبرداری خفیف هست یا بزرگ ! فرهاد رنجی


سرویس های ارزش افزوده کلاهبرداری خفیف هست یا بزرگ ! فرهاد رنجی


قصه از اینجا شروع می شود که شما در قرعه کشی یک برنامه تلویزیونی شرکت کردید و بعد از آن برای شما یک پیامک خوش آمد برای ثبت نام در سرویس فلان ارسال می شود. بصورت دوپهلو یا گنگ یا بعضا صریح و واضح به شما اعلام می شود که شما به عضویت یکی از سرویس‌های ارزش افزوده پیامکی درآمده‌اید، اگر چه شما فقط قصد شرکت در یک قرعه کشی را فقط داشتید آیا شما به‌صورت خودخواسته عضو چنین سرویس‌هایی شده اید؟

همین موضوع نشان از به‌کارگیری روش‌های غیرمتعارف برای عضویت کاربران دارد.

کار به اینجا ختم نمی شود خیلی از برنامه های اندرویدی موبایل که توسط برنامه نویسان تازه کار و مبتدی صورت گرفته هنگام نصب اپلیکشین چنین شرطی را در توافقنامه نصب نرم افزار خود گنجانده اند که در صورت نصب شما عضو فلان سرویس می شوید که روزانه مثلا 500 تومان بر روی قبض تان (یا از شارژتان کسر می گردد) اضافه می گردد.

این در نگاه اول زیاد معضل نیست چون بسیاری در همان لحظه اول منصرف می شوند ولی برخی به دلیل عدم آشنایی یا آگاهی کافی این سرویس ها را غیرفعال نمی کنند و ماهیانه مبلغی به حساب شرکت های ارزش افزوده لحاظ می کنند. حساب کنید در ماه اگر جمعیت زیادی بابت پیامک های بی ارزش چه مبلغ هنگفتی را عاید این شرکت ها می کنند؟


برای اطلاع از اینکه شما چه سرویس های ارزش افزوده ای دارید فقط کافیست : (ستاره هشتصد مربع)

از دستور #۸۰۰* با شماره‌گیری این کد دستوری در تمامی اپراتورهای همراه می‌توانید از تعداد سرویس‌های ارزش افزوده‌ای که در آن‌ها عضویت دارید آگاه شده و در صورت لزوم، عضویت خود را لغو کنید.

فرهاد رنجی تکاب


سرویس های ارزش افزوده کلاهبرداری خفیف هست یا بزرگ ! فرهاد رنجی


/ 2 نظر / 104 بازدید
badanma

در کلام اول، ممنون که ما را از کلاهبرداری های این افراد آگاه می کنید جناب رنجی. در ضمن پاسخ سوال پزشکی شما از بنده را در همان مطلب وبلاگ خودم داده ام. موفق و پیروز باشید.

fz

سپاس و تشکر دکتر