سلام<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

بعد ازیه مدت طولانی بالاخره یه مطلب جدید تو این وبلاگ گذاشتیم . مطالب قبلی رو که گذاشته بودم به عنوان تحقیق به یکی از هنرستانها داده بودم جالب بود که همون رو پرینت کرده بود و به عنوان تحقیق کلاسی به من می داد . جالبه چرا دانش آموزجماعت فکر می کنه که معلم چیزی نمی فهمه و می شه راحت سرش کلاه گذاشت ولی شرمنده که از کلاه خوشم نمیاد تا بذارم یا بردارم . یادم میاد که در دوران دبیرستان ما از اسم معلم ها هم وحشت داشتیم ولی الان اینطور نیست و دانش آموزبه راحتی هر چیزی که دلش می خواد به دبیر می گه سر کلاس بدترین توهینها رو به همدیگه می کنن انگار نه انگار نه که رعایت ادب و اخلاق

بزرگترین رکن تربیت و تحصیل هست .

 

 

 

یکی از محسناتی که در کلاسهای بنده هست اینه که اولین شرط وملزوم کلاس رعایت احترام و ادب هست که این رو من همیشه سعی می کنم به نحو احسن تو کلاسهام به اجرا دربیارم ولی متاسفانه نمی دونم چرا بعضی از بچه ها بد برداشت می کنند و فکر می کنند موقعی که سر کلاس بهش ازادی داده میشه بایستی به همکلاسیهای دیگه توهین کنه یا کاری کنه که جلب توجه کنه . البته بعضی ها خوب این مسئله رو درک کردن و از این فرصت نهایت استفاده رو میکنند .

 

 

 اونروز بعد از اتمام یکی  از کلاسها وقتی که داشتم از پیاده خیابون معلم رد می شدم یه قسمتش تقاطع هست و به دانشگاه ازاد میره یه سمند با سرعت زیادی که داشت یک لحظه کم مونده بود که به من بخوره . یه نگاه به راننده اش انداختم دیدم یکی از دانش آموزای خودم هست و یه دختر خانوم رو هم سوار کرده و داره می تازه ! وقتی من رو دید مثل لبو سرخ شد و به تته پته افتاد افتاده بود دنبالم و معذرت خواهی می کرد . جالب اینه که هنوز گواهینامه هم نداره و پشت رل می شینه ! از اونروز هر موقع من رو می بینه میره قایم میشه پشت دیوار یا صورتش رو بر میگردونه ! حیف آدم نیست بره اینجور جاها برای تدریس

 

 

 

از یک اموزشگاه برای کلاسهای کنکور فنی زنگ زده بودن و می خواستن هماهنگی برای تشکیل کلاس کنن نمی دونم که چرا اصلا جواب ندادم و تلفن رو قطع کردم .

شاید به این دلیل قطع کردم که کلاسهای داخل هنرستانهای من به حدی کامل و جامع هست که می خوام بدون تبلیغ و تمجید دانش آموزها رو به حدی آماده کنم که به خودشون ببالن !

نمونه اش رو تو امتحانات ترم هر ترم تجربه کردم ! یعنی اگه سوالات رو هر دبیر دیگه ای بده من خیالم راحته که تمام بچه ها بالای 15 می گیرن ! البته این رو مدیون خود بچه ها هستم با شیوه من خودشون رو مطابقت می دن و با نکات و طرح تمرینات و مثالهای زیاد دیگه وقت بیخودی برای مطالب ساده صرف نمی کنم .

دانش آموزهای مستعد همیشه به دنبال مطرح کردن سوالاتی هستن که به فکر هیچکس

نمی رسه ! همیشه اینطور نفرات رو من دوست دارم و توی هرکلاسی هم یکی دوتا دارم.

 

از آموزشگاه های بیرون واقعا این سوال رو دارم که اونی که داره با اونی که نداره(غنی و فقیر) چرا باید از نظر علمی باید فرق داشته باشه ! چرا فکر میکنن که میشه بهترین دبیران رو برای چند تا بچه سوسول با چند تا هزار تومنی راضی کنن ؟ بعد از یاد گرفتن مطالب و گذر از مرحله کنکور حتی به آدم سلام هم نمی دن ! شاید دیگه هیچ موقع به اموزشگاهی نروم و بین بچه ها ی بیرون و داخل فرقی نگذارم !

کوچه ها رو هم خراب کردن

البته بچه ها خودشون متوجه هستن که کی زحمت می کشه کی درس رو سمبل میکنه !

آموزشگاه هم اگر برم فقط دانش آموزان خودم رو می برم و به آموزشگاهی هم میرم که نه نامی داره ونه نشانی ! دنبال دردسر نیستم !

دانشگاه ازاد رفته بودم برای دیدن یکی از همکاران سر سایت کامپیوتر سه نفر رودیدم که با ورود من به سایت مثل میخ راست وایسادن (ذکر این نکته واجبه که تو دانشگاه برپا نداریم) از استاد اجازه گرفتن و اومدن بیرون از سایت خوشبختانه اسم هر سه شون رو با پسوندشون تو خاطر داشتم خیلی خوشحال شدند و می گفتن که امروز می خواستیم بیاییم هنرستان با یک جعبه شیرینی از شما تشکر کنیم من هم گفتم که

                                           خودتون شیرین شدین دیگه شیرینی نمی خواد.

 

دروسی که امسال دارم تدریس می کنم خیلی حجمش زیاده طوری که کل هفته من از کلاسهای رنگارنگ پر هست درسهایی مثل تجزیه و تحلیل سیستم های اطلاعاتی – زبان تخصصی کامپیوتر- بسته های نرم افزاری 2- برنامه سازی پاسکال 2-برنامه سازی تجاری-برنامه سازی بیسیک (مبانی برنامه سازی) – بسته های نرم افزاری یک –کاربرد رایانه در حسابداری -  مبانی رایانه – اینترنت و چند تا کلاس دیگه که بصورت گروهی دارم .

ترم بعد حجم کلاسهای خودم رو به حداقل کاهش می دهم و کلاسهای بیخودی رو به همراه خواهم سپرد .

چند تا عکسی هم که دیدید واقعا حال آدم رو از کلاسهای کنکور ( کنتور)  به هم میزنه !

نظر خودتون رودر قسمت نظرات دیگران  بگین !

 

 

 

/ 7 نظر / 55 بازدید
vahid

سلام مهندس. بالاخره من تو يه بلاگ اولين پيام رو ميزارم. کلاس کنکور بده چون بچه ها رو خنگ بار مياره ولی مدرسه ها هم تو این قضیه کاملا مقصرند. بحر حال از اينکه بازم مطلب نوشتی خوشحالم. موفق باشی دوست عزيز.

فرزانه

سلام ..خوبی ..من تنها کاری که ازم بر نمياد همين شغل معلمی است..سر و کله زدن با دانش آموزها حوصله می خواد..راستی پايين نوشته ها سمت راست (نوشته شده توسط)..اسمتون چسبيده به کلمه بعدی..

فرزانه

سلام ...مثل اينکه خبر گزاري تون اونجور که باید و شاید درست اخبار رو نمیرسونه ...........................حالا

saeed

سلام . عکس ها عالی بود ... يعنی نگاه نويی به اين پديده داشت ... رعايت نکردن حقوق ديگران ... کلاس های کنکور هم که بماند ... سلام .

vahid

دوست عزيز چرا اپ نميکنی. بابا دلمون گرفت. سر هر کاری هستی برات ازروی موفقيت ميکنم.

Whoops, looks like something went wrong.