چطور یک خرید خوب و مطمئن داشته باشیم.

این روزها تمایل خرید کالای لوکس و مارک در بین افراد‌، چه ثروتمند و چه عادی، زیاد شده است و باعث شده تا تولیدکنندگان را به فکر تولید کالاهایی شبه لوکس یا تقلبی بیندازد‌. کالاهایی که شاید در ظاهر تفاوتی با نمونه اورجینال خود نداشته باشند ولی از لحاظ کیفیت و قیمت تفاوت قابل ملاحظه‌ای با یکدیگر دارند‌. این روند روز‌ به روز درحال افزایش است و نگرانی از آنجایی نشئت می‌گیرد که قابل کنترل نیست و تنها راه مقابله با آن شناخت تفاوت‌های میان کالای اصل و تقلبی است.
وقتی از چند فروشگاه در مورد قیمت کالا سوال می‌کنید متوجه می‌شوید نمونه بدون گارانتی تلویزیونی که قصد خرید آن را دارید حدود 30 درصد ارزانتر از نمونه با گارانتی است. کدام یک را انتخاب می‌کردید؟ نمونه بدون گارانتی ارزان قیمت‌تر یا نمونه با گارانتی را؟ بهتر است سوالمان را این طور بپرسیم که آنقدر به خدمات پس از فروش کالایی که خریداری می‌کنید اعتماد دارید که حاضر باشید 20 تا30 در صد و در برخی مدل‌های 50 درصد بیشتر بابت خرید کالای با گارانتی پرداخت کنید؟
البته گارانتی در ایران تقریبا بی معنی است.

گاهی تشخیص اصل یا تقلبی بودن محصول از روی مارک آن ممکن است سخت باشد، اما با نگاه کردن به فونت و سبک نوشته روی مارک می‌شود اصل بودن آن را تشخیص داد‌. همچنین مارک محصول اورجینال ساده و ظریف است.
تفاوت عمده‌ای بین بسته‌بندی محصولات اورجینال‌ و تقلبی وجود دارد‌. شما به‌راحتی می ‌توانید تفاوت در بسته‌بندی این دو محصول را متوجه شوید‌.

/ 1 نظر / 374 بازدید
badanma

واقعا متوجه بودن فرق کالای اصل و تقلبی در این روزها تبدیل شده است به یکی از نیازهای جوامع بشری!